România - „Zimbru" Chişinău, 1-0. Hora a deschis scorul după 28 de secunde

Naţionala României a susţinut marţi, 2 februarie, cel de-al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Antalya. După ce i-au învins cu 5-1 pe georgienii de la Torpedo Kuitasi, „tricolorii" s-au impus la limită în faţa formaţiei moldovene Zimbru Chişinău, prin golul reuşit de Hora în minutul 1. În minutul 79, Denis Alibec a ratat o lovitură de pedeapsă obţinută tot de el. Au evoluat pentru România: Silviu Lung Jr. - Benzar, Găman (Hodorogea - 33), Săpunaru, Vătăjelu (Filip - 46) - Ropotan, Nedelcearu (Mateiu - 46) - Rotariu, Răduţ, Fl. Tănase (Enache - 64) - Hora (Alibec - 64). Ultima partidă-test pe care o va susţine România în acest stagiu de pregătire se va disputa sâmbătă, 6 februarie, în compania bulgarilor de la FC Beroe Stara Zagora. Meciul se va disputa cu începere de la ora 17.00.