Pagina 1 din 700

CAMPIOANA ROMÂNIEI LA VOLEI, ÎN FINALA CUPEI CHALLENGE

05-03-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

CSM Volei Alba Blaj a învins, miercuri, în deplasare, formația ungară MCM Diamant Kaposvar, cu 3-1 (pe seturi 23-25, 25-18, 27-25 și 25-21)

CUM A PREFAȚAT ADI VASILE DUELUL CU SCM RÂMNICU VÂLCEA DIN LIGA CAMPIONILOR

03-03-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Antrenorul formației de handbal feminin CSM București, Adrian Vasile, a declarat că dubla întâlnire cu SCM Râmnicu Vâlcea din optimile

CUM ARATĂ CLASAMENTUL WTA DUPĂ ULTIMA ACTUALIZARE. SIMONA HALEP, LOCUL TREI! CÂTE REPREZENTANTE ARE ROMÂNIA ÎN TOP 100

02-03-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

WTA a actualizat, pe 1 martie, ierarhia tenisului feminin mondial. Ashleigh Barty a rămas pe locul întâi mondial, Naomi Osaka și-a păstrat

LPF ȘI MTS S-AU UNIT PENTRU REDESCHIDEREA STADIOANELOR DIN ROMÂNIA!

26-02-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Liga Profesionistă de Fotbal, prin vocea secretarului general Justin Ștefan, militează în această perioadă pentru redeschiderea stadioanelor.

POPICARII MUREȘENI, AUTORITARI LA CUPA ROMÂNIEI PENTRU JUNIORI

24-02-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Localitatea Cluj-Napoca a găzduit, la finele săptămânii trecute, întrecerile Cupei României la popice pentru juniori. Competiția a fost dominată

CLASAMENTUL WTA, ACTUALIZAT!

23-02-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Smona Halep a coborât de pe locul 2 pe locul 3 WTA, cu 7.255 de puncte, în clasamentul WTA dat publicității luni. Japoneza Naomi Osaka

VA FI OBLIGATORIE VACCINAREA PENTRU A INTRA PE STADION? RĂSPUNSUL PRIMIT DIN PARTEA LPF

20-02-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Competițiile sportive din România se desfășoară fără spectatori în tribune, din primăvara anului 2020, din cauza pandemiei de COVID-19.

MAREA FINALĂ DE LA AUSTRALIAN OPEN - OSAKA A TRECUT FĂRĂ PROBLEME DE SERENA WILLIAMS ȘI VA LUPTA PENTRU TROFEU CU JENNIFER BRADY

19-02-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Japoneza Naomi Osaka, locul 3 WTA și cap de serie numărul 3, s-a calificat în finala Australian Open, după ce a învins-o, joi, cu scorul

ATLETICO VINE PE ARENA NAȚIONALĂ, CU TOATE VEDETELE!

17-02-2021 | de: SORIN CRĂCIUN

Atletico Madrid continuă lupta pe două fronturi - trupa lui Diego Simeone încearcă să câștige titlul în La Liga, dar să atace și UEFA

CSU TÂRGU-MUREȘ, DEBUT CU DREPTUL ÎN ACTUALA STAGIUNE A LIGII I LA BASCHET MASCULIN

Echipa masculină de baschet a Clubului Sportiv Universitar Târgu-Mureș a câștigat ambele partide susținute sâmbătă și duminică