Prima înfrângere în amicale. ASA Târgu-Mureș - Terek Grozny 0-2

Formația ASA Târgu-Mureș a pierdut amicalul disputat astăzi la Belek, 0-2, cu formația rusă Terek Grozny. Golurile adversarilor au fost înscrise în minutele 10 și 70, a doua reușită fiind din penalty. Formația pregătită de Liviu Ciobotariu a avut în prima repriză două ocazii importante de gol, prin Mureșan, reluare cu capul în plasa laterală, în urma unei lovituri libere, și Axente, reluare în portar. În repriza secundă s-a făcut simțită oboseala acumulată în cantonament, jocul desfășurându-se mai mult la centrul terenului. Adversarii au mai punctat o dată, din penalty, în urma unui fault comis de Sepsi. Formația ASA a început jocul cu: Stăncioiu - Feussi, M. Constantin, Balaur, Sepsi - Mureșan, Ndoye - Voiculeț, Goga, Zicu - Axente. La pauză, a mai jucat pentru ASA, Ivan Gonzalez, Manolov și Amauri, care i-au înlocuit pe M. Constantin, Axente și Voiculeț. În minutul 55, Zicu i-a lăsat locul lui Gorobsov, iar din minutul 72, Szekely a evoluat în locul lui Goga. Hora și Bejan se află în cantonamentul echipei naționale, iar Bruno Martins și Velayos nu au fost folosiți, ambii acuzând ușoare accidentări. În ultima partidă amicală a cantonamentului din Antalya, ASA Târgu-Mureș va întâlni duminică formația slovenă Domzale.