ASA Târgu-Mureş rămâne invincibilă. Concordia - ASA 0-0

Formaţia ASA Târgu-Mureş a pierdut primele puncte în acest retur, dar a urcat provizoriu pe poziţia a doua, având un punct în plus în faţa Petrolului, echipă care joacă în această seară, pe Giuleşti, cu Rapid. În prima repriză de pe „sinteticul" de la Chiajna, elevii lui Liviu Ciobotariu au avut şansa de a rezolva partida în favoarea lor, dar jucătorii mureşeni au ratat trei ocazii mari, două parcă trase la indigo. Cu antrenorul Marius Şumudică încă suspendat, gazdele au rezistat la primele ocazii ale echipei lui Ciobotariu: Matache a scos lovitura de cap a lui Manolov, iar Zicu a trimis puţin peste poartă. La faza imediat următoare, nici Balaur n-a reuşit să-l învingă pe portarul Concordiei. Partea secundă a fost mai echilibrată, ultimele minute fiind ceva mai agitate. În minutul 78, Ndoye scoate o minge la 20 de metri la Gorobsov, dar şutul argentinianului a fost respins la sacrificiu de Bucurică. În minutul 84, Goga primeşte un balon în careul de 16 metri, dar, în loc să preia mingea cu piciorul stâng, preferă o reluare din prima, cu dreptul, şi mingea iese în afara terenului. În minutul 90+2, Muşat centrează de pe partea stângă, dar reluarea periculoasă cu capul a lui Wellington se opreşte în braţele lui Stăncioiu. Scor final, Concordia - ASA 0-0. Pentru ASA Târgu-Mureş au evoluat: Stăncioiu - Hanca, Gonzales, Balaur, Bejan - Ndoye, Mureşan - Bumba (78,Goga), Voiculeţ (70,Gorobov), Zicu (52,Hora) - Manolov. Sursa foto: digisport.ro