Victorii pentru echipele mureşene

În Liga 3, seria a V-a, etapa a 16-a, la fotbal, formaţiile mureşene au evoluat cu succes. Astfel, Formaţia CS Iernut a învins în deplasare cu scorul de 2-0, în compania echipei CS Oşorhei. Golurile au fost marcate de Meruţiu (minutul 19) şi Pastor (minutul 58 - pen.). Echipa Avântul Reghin a câştigat la limită pe propriul teren, scor 1-0 cu Industria Galda. Golul victoriei a fost înscris de R. Dan în minutul 40. În următoarea etapă, Avântul Reghin va întâlni în deplasare echipa Unirea Jucu, iar formaţia CS Iernut va evolua acasă cu Metalurgistul Cugir. Alte rezultate ale rundei: Metalurgistul Cugir - FC Arieşul 1907 Turda 1-0, Sănătatea Cluj - Unirea Jucu 0-2, Unirea Dej - CSM Sighetu Marmaţiei 2-3, FC Zalău - FCM Baia Mare 3-3 şi FC Gloria Progresul - CSC Sânmartin.