City'us în Final Four-ul Cupei României

Formaţia City'us Târgu-Mureş s-a calificat în Final Four-ul Cupei României la futsal, după ce a învins pe United Galaţi cu scorul de 5-3, într-o partidă din sferturile de finală. Diferenţa dintre cele două echipe a fost mult mai clară decât o arată scorul final, târgumureşenii conducând cu 3-1 la pauză şi 5-1 în minutul 29, oaspeţii revenind pe final, pe fondul relaxării jucătorilor pregătiţi de Kacso Endre. Golurile au fost înscrise de Nuno Miguel (7), Emil Răducu (10, 19), Mimi Stoica (22) şi Liviu Ruxandari (29). Pentru gălăţeni au punctat Ivan (11, 39) şi Gherghioglou (33). Pentru City'us au evoluat: Carlao - Ruxandari, Dobre, Al-Ioani, Nuno Miguel, Mimi Stoica, Gherman, Nicuşan, Paulo Ferreira, Csoma Alpar, Răducu. Într-o altă partidă din sferturi, City'us 2 Târgu-Mureş a avut o evoluţie meritorie în faţa celor de la Autobergamo Deva, în faţa cărora au cedat cu 2-5. Pentru echipa secundă au înscris Popescu (29, autogol) şi Adi Almăşan (37). Pentru Deva, venită pentru această partidă cu lotul complet, au punctat Obadă (1, 28), Lupu (9, 12, 26). Pentru City'us 2 au evoluat: Cătinean - Adi Almăşan, Oltean, Togan, Boroş, Tamaş, Dobai, Cioc, Csala şi Pintican. În celelalte jocuri din sferturi: Ceahlăul Pt. Neamţ - FK Od. Secuiesc 4-10 şi Muncitorul Reşiţa - KSE

Tg. Secuiesc 4-3. Aşadar, în Final Four-ul găzduit de Od. Secuiesc, între 19 şi 20 mai, s-au calificat City'us Târgu-Mureş, Autobergamo Deva, FK Od. Secuiesc şi Muncitorul Reşiţa.