Bronz pentru CSU Medicina CNUE Târgu-Mureș

Formația CSU Medicina CNUE Târgu-Mureș a câștigat medalia de bronz la turneul final al Campionatului Național de volei rezervat junioarelor, la care au participat sportive născute în anul 1996 și mai tinere. Competiția a avut loc în perioada 20-24 mai 2015, la Brașov. Titlul național a fost cucerit de Dinamo Romprest București, formație care și-a păstrat locul fruntaș obținut anul trecut. Dinamo Romprest București a învins cu 3-0 CSȘ Blaj în finala mare. Pentru locurile 3-4, CSU Medicina CNUE Târgu-Mureș a învins CSM Satu Mare cu 3-0 la masa verde; pe teren a fost 3-2 pentru sătmărence, care în setul al treilea nu au respectat regulamentul competiției (antrenorul echipei din Satu Mare a trimis pe teren o cadetă în locul unei junioare I, astfel că nu mai avea în sextet minimul de trei junioare I prevăzut de regulament). Organizatorii au oferit și premii speciale pentru cele mai valoroase jucătoare ale competiției, astfel că Laura Molnar, de la CSU Medicina CNUE Târgu-Mureș, a primit titlul de cel mai bun libero.