Odorheiu Secuiesc - City'us 6-8, în meciul doi al finalei campionatului. Partida a fost decisă în prelungiri

Meci halucinant în jocul doi al finalei ligii naţionale de futsal. După ce a pierdut primul meci acasă, City'us a învins-o cu 8-6 pe Odorheiu Secuiesc în prelungiri.

Târgumureşenii au făcut o prima repriza perfectă la capătul căreia au condus cu 5-0. Gazdele au revenit însă extraordinar şi au marcat şi ei de 5 ori în partea secundă fără să primească vreun gol. Meciul a intrat în prelungiri, iar acolo City'us a fost mai bună. A înscris 3 goluri în prima repriză din extra time şi a încasat un singur gol. Pentru City'us au marcat Nuno Miguel (minutul 5), Emil Răducu (minutul 10), Barna Szecsi (minutul 11, autogol), Mimi Stoica (minutul 14), Fereira Letre (minutul 14), Ion Al-Ioani care a marcat o dublă în minutul 43 şi Alpar Csoma (44). Târgumureşenii au irosit nu mai puţin de trei lovituri de pedeapsă, prin Răducu (minutul 45), Liviu Ruxandari (minutul 45) şi Fereira Letre (minutul 50). Titlul ediţiei 2014/2015 se va decide vineri, 29 mai, de la 19.30, în transmisiune directă pe DigiSport 2. Meciul trei se va disputa tot la Odorhei.