Campioni am fost, campioni suntem, campioni vom fi! City'us Târgu-Mureş a câştigat titlul la futsal!

City'us Târgu-Mureş a reuşit să câştige al cincilea titlu de campioană a României la futsal, după ce s-a impus cu 6-2 în meciul decisiv disputat la Odorheiu Secuiesc. Fără trei jucători de bază, suspendaţi după meciul al doilea al finalei, Odorheiu a început mai bine şi s-a distanţat la 2-0, prin golurile lui Ferenc Csoma şi Akos Kovacs. City'us a reuşit să egaleze cu 2 goluri marcate în acelaşi minut, 12, de Al Ioani şi Răducu, pentru ca Letra Fereira să îi aducă pe oaspeţi în avantaj înainte de pauză, cu un şut pe jos de la distanţă. Căpitanul Gherman a dublat avantajul cu cel mai frumos gol al partidei, după o pasă primită de la Fereira. Forţată să joace fără portar, cei de la Odorhei s-au văzut surprinşi, iar Alberto Carlos a înscris şi el. Letra Fereira a închis tabela la 6 şi echipa din Târgu-Mureş recucereşte titlul de campioană după o pauză de un an. Mureşenii au mai cucerit titlul de campioni în 2010, 2011, 2012 şi 2013, acesta fiind al şaselea an în care echipa a jucat finala.

Felicitări tuturor băieţilor pentru victoria obţinută, după un sezon greu, cu victorii superbe şi înfrângeri surprinzătoare. Urmează acum o binemeritată vacanţă, iar din toamnă un nou drum. Campionat, cupă şi, ce este cel mai important, UEFA Futsal Cup. Pentru a 5-a oară, City'us Târgu-Mureş va fi prezentă în urnele de la Nyon în elita futsal-ului european.