Egalată în prelungiri. ASA, al treilea egal în amicale. ASA - SV Ried 1-1

Formaţia ASA Târgu-Mureş a încheiat al 3-lea joc la egalitate în cantonamentul din Austria, 1-1 cu SV Ried. Golul târgumureşenilor a fost înscris de Dan Bucşa, în minutul 37, care a reluat cu capul centrarea lui Nicoliţă. Austriecii au egalat în ultimul minut al prelungirilor. ASA a ratat marile ocazii ale meciului dar, în loc de o victorie categorică, adversarii au reuşit egalarea la ultima fază a meciului. În prima repriză, Bănel Nicoliţă a ratat o importantă ocazie, şutul său din interiorul careului trecând pe lângă poartă. În repriza a doua, din nou Nicoliţă şi Axente au ratat despinderea, în situaţii clare de gol. Un test reuşit, păcat însă de golul primit în final. Dan Petrescu a folosit în acest meci următorii jucători: Viciu (46-Fejer) - Hanca (80-Golanski), Ivan Gonzalez, Frăsinescu, Velayos (82-Varga) - Gorobsov (86-Maftei), Bucşa (80-Brandan) -Nicoliţă (82-Candrea),  Ruben Jurado (65-David Torres), Luis Pedro (65-Romario Kortzorg) - Manolov (65-Axente). În ultimul meci de pregătire, ASA va întâlni pe Mlada Boleslav, joi de la ora 17.30, la Bad Wimsbach.