Înotătoarele de la CSȘ Târgu-Mureș au cucerit titlurile de campioană și vicecampioană a României!

În perioada 16-19 iulie 2015 a avut loc la București Campionatul Național de înot pentru cadeți. Clubul Sportiv Școlar Târgu-Mureș a participat cu șase sportive și a obținut următoarele rezultate: la categoria fete (14 ani) sportiva Fangli Henrietta a cucerit titlul de campioană națională a României la 100 m bras și titlul de vicecampioană națională la 200 bras; la categoria fete (13 ani) sportiva Szabo Nikolett a obținut titlul de vicecampioană la 100 m bras, locul 4 la 200 m bras, locul 6 la 100 m fluture și locul 7 la 200 m mixt. În clasamentul cumulat pe secții fete (13-14 ani), Clubul Sportiv Școlar Târgu-Mureș s-a clasat pe locul 8 din 47 de cluburi (o participare de 448 copii) la nivel național. De menționat, că starea de sănătate a sportivei Szabo Nikolett nu a fost din cele mai bune la această competiție, însă a reușit să obțină rezultate foarte bune. Sportivele de la Clubul Sportiv Școlar Târgu-Mureș sunt pregătite de prof. Peteley Attila.