CS TORPI MS, medaliată cu bronz la Campionatul Național de polo pe apă - senioare

În perioada 25-26 iulie 2015, la Oradea a avut loc finala Campionatului Național la Polo pe apă - senioare. Echipa CS TORPI MS, antrenată de Toth Ferenc Miklos (principal) și Moldovan Renata (secund), s-a clasat pe locul III, disputând ultimele două meciuri din campionat. Rezultate: CS TORPI MS - Crișul Oradea 12-12 și CS TORPI MS - CSA Steaua 0-6. Poloistele clubului CSA Steaua au cucerit titlul de campioane nationale. Poloistele de la CS TORPI MS au obținut premii speciale, respectiv: Cupa ,, Florin Slavei" pentru cea mai bună portăriță a revenit sportivei Lukits Adrienn, iar Cupa ,,Gruia Novac" pentru golgetera turneului a fost înmânată sportivei Szeghalmi Krisztina, ambele poloiste fiind junioare. Un premiu special s-a acordat și celei mai bune echipe a turneului, alcătuită din jucătoare de la toate cluburile participante, intitulată, „THE BEST SEVEN", echipă în componența căreia CS TORPI MS a avut 3 sportive: Szeghalmi Krisztina, Simion Floria și Tecar Carmen. Felicitări fetelor!