Memorialul de fotbal „Fanici Andrei"

Sâmbătă, 15 august, A.S. „Elita" Nazna şi GREENFIELDS ARENA în colaborare cu A.J.F. Mureş au organizat Memorialul de fotbal „Fanici Andrei" pentru copii născuţi în 2007, ediţia I. La competiţie au participat un număr de 11 formaţii din judeţul Mureş. În urma jocurilor disputate pe gazonul sintetic omologat de FIFA, GREENFIELDS ARENA, câştigătoarea turneului a fost echipa ACS „Kinder" Sângeorgiu de Mureş. Pe locul 2 s-a clasat formaţia ACS „Best Kids" Reghin, iar locul 3 a fost ocupat de ACS „Mureşul" Luduş. Clasamentul final cu celelalte echipe a arătat astfel: locul 4 - ACS „Atlethic Kids" Gurghiu, 5 - ACS „Kinder 2" Sângeorgiu de Mureş, 6 - ACS „Speranţa" Târgu-Mureş, 7 - „Infinity" Târnăveni, 8 - ASA Târgu-Mureş, 9 - ACS „Unirea" Ungheni, 10 - „Viitorul" Valea Gurghiului şi 11 - AS „Elita" Nazna. Organizatorii turneului au acordat şi câteva premii speciale. Titlul de cel mai bun portar - Alfredo Pui Marian (ACS „Best Kids" Reghin), titlul de cel mai bun fundaş - Ognean Dragoş (ACS „Atlethic Kids" Gurghiu), titlul de cel mai bun mijlocaş - Darius Grama (ACS „Speranţa" Târgu-Mureş), titlul de cel mai bun atacant - Popa David (ACS „Mureşul" Luduş), titlul de golgheter - Cernea Cezar (ACS „Kinder" Sângeorgiu de Mureş), acesta fiind înmânat jucătorului de către Kiss Nandor, nepotul lui Andrei Fanici. Organizatorul competiţiei, Cristian Moldovan, a oferit un premiu special şi doamnei Fanici. Echipele participante au fost premiate cu diplome, cupe, medalii şi trofee.