Târgumureşencele de la Clubul Sportiv Şcolar - în topul câştigătorilor, la Campionatul naţional de tenis de masă

În perioada 3 - 6 septembrie 2015, la Buzău, a avut loc Campionatul naţional de tenis de masă - copii echipe şi simplu, cu rezultate deosebite pentru târgumureşencele membre ale Clubului Sportiv Şcolar Târgu-Mureş: echipa de fete, formată din Ungvari Evelyn, Mike Boroka, Adorjani Csilla, Grif Maria şi Weisz Zsofi, a obţinut locul I. La simplu fete, Ungvari Evelyn s-a clasat pe locul I, iar Mike Boroka a obţinut locul al III-lea. În cadrul competiţiei, Adorjani Csilla s-a clasat pe locul al cincilea.

La competiţie au participat 30 de echipe de băieţi şi 31 de fete. La simplu s-au înscris 108 băieţi şi 116 fete. Antrenor din partea Clubului - Romeo Lupaşcu.