LIGA CAMPIONILOR - CSM-BUCUREȘTI-MKS SELGROS LUBLIN: 33-24 (14-13)

Campioana României a obținut o victorie clară, în primul său meci în competiția handbalului continental. Echipa bucureșteană, cu un lot puternic, dornică să ajungă departe, în primul ei meci de Ligă a început foarte bine partida, în fața a peste 3.000 de susținători în Sala Polivalentă din capitală, făcând o adevărată sărbătoare a handbalului bucureștean. În minutul 11, când avantajul gazdelor era pentru prima dată la trei goluri, imaginea victoriei începea să se vadă: 13-8, dar la pauză înregistrându-se doar un punct diferență 14-13. Fetele noastre, crezându-se la adăpost, au greșit mult atât în apărare cât și în atac, ratând situații clare.

Repriza a doua a fost cu totul altfel, pentru bucureștence, și-au sufocat adversarele, nemairezistând atacurilor echipei CSM. În minutul 49 scorul era 25-17, apoi avansul a crescut la 12 goluri. La fluierul final, 33-21. Cristina Vărzaru a jucat, vineri seara, în tricoul CSM, a patra echipă în grupele Ligii Campionilor. Extrema noastră dreaptă a câștigat de trei ori Liga cu echipa Viborg. În partida de vineri a marcat 6 goluri, la fel ca și coechipierele: Rodriguess și Jögensen, tot câte 6 goluri.