Victorie cu 7-2 pentru City'us

Al 5-lea meci, a 5-a victorie pentru campioana României în Liga 1 la futsal. De această dată, a venit rândul celor de la Od. Secuiesc să se încline în fața iureșului târgumureșean. Victorie cu 7-2 pentru City'us și maximum de puncte. Golurile au fost înscrise de Paulo Ferreira (2), Mimi Stoica (15), Răducu (24, 38), Ruxandari (26), Fabio Aguiar (32), Csoma Alpar (40). Pentru oaspeți au punctat Szocs (1) și Daniel Raymond (36). Partida a fost echilibrată în prima parte, oaspeții deschizând scorul în chiar primul minut de joc. După golul egalizator reușit de Paulo Ferreira, harghitenii au mai avut 3-4 situații de a reveni în avantaj pe tabela de marcaj. La pauză, campionii au intrat cu un avantaj de un gol, după reușita lui Mimi Stoica. Partea secundă a fost la discreția echipei noastre, care a punctat de 3 ori consecutiv, stabilind câștigătoarea partidei. Oaspeții au forțat revenirea, cu portar-jucător, dar în afară de a mai înscrie un gol nu au reușit mare lucru. Victorie cu 7-2 pentru City'us, într-o dispută care a fost departe de încrâncenarea jocurilor din sezonul trecut. Antrenorul Kacso Endre a început jocul cu: Carlao - Fabio Aguiar, Mimi Stoica, Gherman, P. Ferreira. Au mai jucat: Csoma Alpar, Răducu, Ruxandari, Cesar Ribeiro, Covaci, Țipău și Mario Duque. În etapa viitoare, City'us va juca în deplasare cu Galactic Focșani, iar apoi va urma pe teren propriu, primul derby al turului, cu Autobergamo Deva.