Reghinenii îşi consolidează fotoliul de lider

În etapa a noua a Ligii 3, Seria a V-a, formaţia Avântul Reghin a triumfat în deplasare pe terenul celor de la AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Reghinenii au învins cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Lorand Dezsi în minutul 5 şi Ciprian Gliga în minutul 49. În urma acestei victorii echipa Avântul Reghin rămâne lider cu 22 de puncte. Cealaltă formaţie mureşeană, CS Iernut, a pierdut în prelungiri partida cu Industria Galda, disputată pe teren propriu, scor 3-4 (Ungur (11, 83 - pen.), Balea (87) / Cr. Bodea (33, 52, 90+2), Cernea (64). Formaţia CS Iernut se află pe locul 10 cu 10 puncte. Alte rezultate consemnate în această rundă: Sănătatea Cluj - FC Zalău 2-2, CSM Sighetu Marmaţiei - CS Oşorhei 1-2, Luceafărul Bălan - AFC Odorheiu Secuiesc 1-3, Luceafărul Oradea - ASF Comuna Recea 2-0 şi Unirea Dej - Unirea Jucu 0-2.