CSM Bucureşti - Buducnost Podgoriţa: 22-28 (11-15)

Duminică seara, în Sala Polivalentă din Bucureşti, o partidă între bucureştence şi Campioana Europeană din Muntenegru, în faţa a 4.000 de iubitori ai handbalului din capitală. A fost o partidă foarte disputată pe tot parcursul jocului, bucureştencele au jucat foarte bine, mai ales în prima repriză, în minutul 6, scor 2-3, minutul 12: 7-8, iar repriza s-a terminat 11-15. Repriza a doua a început mai bine, echipa gazdă reuşeşte să egaleze în minutul 36: 15-15, apoi minutul 43, 17-19. Adversarele, cu jucătoarea româncă Cristina Neagu şi Bulatova etc., văzând situaţia scorului foarte strâns, au început durităţile în jocul lor. Pe Cristina Neagu, aşa dură şi nervoasă nu am văzut-o niciodată, iar brigada de arbitri, din Turcia, a lăsat jocul dur al Campioanei care a măturat terenul cu jucătoarele bucureştence. În minutul 47 scorul era 17-19, echipa din Podgoriţa a încheiat partida, la 6 puncte diferenţă, 28-22. Cristina Neagu a marcat

9 goluri. La sfârşit de săptămână va fi returul care se va desfăşura la Podgoriţa. Le dorim româncelor succes!