Victorie pentru City'us. Urmează restanţa din Banat

Într-o partidă din etapa a X-a a Ligii 1, City'us a învins cu 3-1 pe Sepsi Sf. Gheorghe, golurile victoriei fiind reuşite de Mimi Stoica (11), Paulo Ferreira (18) şi Gherman (25). Pentru oaspeţi a deschis scorul croatul Petrovic, în minutul 5. După jocul slab de marţi, cu Deva, City'us avea neapărată nevoie de victorie în partida cu Sepsi, pentru a-şi reface moralul. Începutul jocului nu a fost favorabil formaţiei noastre, oaspeţii reuşind să puncteze prin Petrovic, cu un şut de la aproximativ 11 metri. Echipa din Sf. Gheorghe a mai avut câteva şanse de a înscrie, dar Cătinean s-a opus de fiecare dată. Egalarea vine în minutul 11, Mimi Stoica trimiţând mingea precis în colţul porţii adverse. City'us intră în avantaj la cabine, P. Ferreira finalizând o acţiune prelungită de atac. În repriza secundă, Gherman înscrie şi el cu un şut puternic şi plasat, fără replică pentru portarul advers. Din minutul 25, târgumureşenii au preferat o posesie prelungită, pentru a evita eventualele contraatacuri, dar mai ales faulturile şi cartonaşele galbene inutile. Cu toate acestea, oaspeţii nu s-au mai apropiat periculos de poarta lui Carlao. Rezultat final, City'us - Sepsi Sf. Gheorghe 3-1. Antrenorul Kacso Endre a început jocul cu următorul 5: Cătinean - Mimi Stoica, Fabio Aguiar, Răducu şi Gherman. Au mai jucat: Carlao - Ruxandari, Duque, Cesar Ribeiro, Paulinho, P. Ferreira, Ţipău, Covaci. Cu acest succes, City'us acumulează 21 de puncte şi aşteaptă derby-ul de joi, 12 noiembrie, din deplasare, de la Timişoara, restanţă din etapa a III-a. Târgumureşenii vor avea o serie de foc, cu 3 jocuri în deplasare. După partida de la Timişoara, City'us va evolua în data de 16 noiembrie la Tg. Secuiesc, în etapa a XI-a şi în 18 noiembrie, la Călăraşi, restanţa din etapa a IX-a.