Mureşenii îşi consolidează locul în play-off. Petrolul - ASA Tg.-Mureş 0-1

ASA Târgu-Mureş a câştigat cu 1-0 pe terenul Petrolului Ploieşti, în ultimul meci oficial din 2015. Gorobsov a marcat singurul gol al meciului, cu un şut superb din lovitură liberă, în minutul 4. În minutul 70, de la Petrolul a fost eliminat Moussa, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Patru minute mai târziu, a fost eliminat şi Ropotan, tot după primirea celui de-al doilea cartonaş galben. ASA Târgu-Mureş: Stăncioiu - Golanski, Balaur (Hanca-38), Balici, Velayos - Gorobsov, I. Gonzalez - Jazvici, Manolov, Dedov (Borza-62) - Axente (Costa-83). Antrenor: Carol Fekete. Alte rezultate consemnate în etapa a 23-a, Liga 1 Orange: FC Botoşani - Concordia Chiajna 5-1, CSMS Iaşi - CS Universitatea Craiova 1-0, Pandurii Tg Jiu - Astra Giurgiu 1-1, CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 1-1. Luni, 21 decembrie, se dispută meciurile FC Voluntari - FC Viitorul şi Steaua Bucureşti - ACS Poli Timişoara. Campionatul se va relua în luna februarie 2016. ASA Târgu-Mureş va întâlni la data de 12 februarie, pe Stadionul Trans-Sil, echipa Pandurii Târgu-Jiu.