Mureşenii au remizat în al treilea amical din Antalya

ASA Târgu-Mureş a disputat miercuri, 20 ianuarie, în cantonamentul din Antalya, al treilea amical contra polonezilor Pogon Szczecin, scor 0-0. Jucătorii echipei ASA au purtat banderole negre pe braţ, fiind alături de colegul lor, Nico Gorobsov, căruia i-a decedat sora, miercuri dimineaţa. Partida a fost prima pentru Adrian Mutu (37 de ani) în tricoul celor de la Târgu-Mureş. Antrenorul vicecampioanei, Petre Grigoraş, l-a folosit din primul minut, în stânga, în linia de trei din spatele lui Ţucudean. Chiar dacă nu se află în cea mai bună formă fizică, „Briliantul" a jucat 60 de minute, timp în care a fost şi protagonistul cele mai mari ocazii a partidei. În minutul 57, cu trei minute înainte de a fi înlocuit cu Laurenţiu Buş, Mutu a primit o pasă pe stânga de la Voiculeţ, după care a şutat puternic în faţa porţii, dar Ţucudean nu a ajuns la minge. Mutu a arătat o mare dorinţă de a juca, semn că apropierea turneului final din Franţa îl ambiţionează şi mai mult. ASA Târgu-Mureş: Stăncioiu - G. Matei (Romario 54), M. Constantin, Balic, Velayos - G. Mureşan (Candrea 84), Brandan - Jazvic (R. Costa 71), Voiculeţ (Dedov 71), Mutu (L. Buş 60) - Ţucudean (Axente 71). ASA Târgu-Mureş va disputa următorul meci amical, sâmbătă, 30 ianuarie, în compania celor de la Slovan Liberec.