ASA - Slovan Liberec 1-1

ASA Târgu-Mureş a terminat la egalitate, 1-1, partida disputată astăzi pe terenul 2 din complexul Mardan, în faţa formaţiei Slovan Liberec. Unicul gol al echipei mureşene a fost înscris de Ionuţ Balaur, în minutul 7, cu o lovitură de cap puternică, în urma unei centrări trimise de Brandan. Cehii au egalat în repriza secundă, cu un şut plasat de la marginea careului. ASA Târgu-Mureş: STĂNCIOIU - VELAYOS, M. CONSTANTIN, BALAUR, BRANDAN - JAZVIC, I. GONZALEZ, VOICULEŢ, L. BUŞ - MUTU - ŢUCUDEAN. Rezerve: FEJER - G. MATEI, BALIC, DEDOV, R. COSTA, AXENTE, CIOLACU. În ultimul meci amical din Antalya, ASA va întâlni pe FC Akzhayik Uralsk, din Kazakhstan. Partida se va disputa astăzi, 2 februarie, de la ora 17.00, în complexul Susesi, din Belek.