Ca în curtea şcolii: CSM Bistriţa - SC Mureşul Tg.-Mureş 33-21

Handbalistele de la SC Mureşul au pierdut la 12 goluri în deplasare în faţa formaţiei CSM Bistriţa. Partida a contat pentru etapa a 15-a din Divizia A, seria B, de handbal feminin. CSM Bistriţa şi-a luat o nouă revanşă în faţa echipei din Târgu-Mureş, care câştiga acum 2 ani ambele întâlniri directe şi lua faţa echipei bistriţene în lupta pentru promovare. A fost o victorie fără istoric. Odată cu primul fluier s-a văzut şi cine va câştiga această partidă. La pauză scorul a fost 16-11 pentru gazde, iar mureşencele păreau deja obosite, în plus aveau pe bancă doar 3 rezerve. După pauză, jocul n-a mai fost spectaculos, dar diferenţa pe tabelă a crescut şi s-a oprit la 12 goluri. Scor final CSM Bistriţa - SC Mureşul 33-21. În următoarea etapă, formaţia SC Mureşul va întâlni sâmbătă, 20 februarie, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureş, echipa CSM Cetate Devatrans. Mureşencele rămân în continuare pe locul 9 în clasament cu 8 puncte (3 victorii / 12 înfrângeri; -1 pts nerespectare cerinţe vârstă). Liderul este formaţia CSM Bistriţa cu 45 de puncte.