CFR Cluj - ASA Târgu-Mureş 1-0

O nouă înfrângere pentru ASA Târgu-Mureş, cu acelaşi scor, 0-1, dar de această dată mult mai dureroasă, insuccesul scoţându-ne înaintea ultimei etape din locurile de play-off. Partida din deplasare cu CFR Cluj nu a adus nici jocul şi nici punctele mult dorite. Astfel, în acest moment, pentru a ajunge între primele 6 echipe ale campionatului avem nevoie de un rezultat pozitiv în ultimul meci cu FC Botoşani, iar CSMS Iaşi să nu câştige în deplasare, cu Steaua. Unicul gol al meciului a fost înscris de Nouvier, în minutul 73, cu un şut din interiorul careului, lateral dreapta. Disputată pe o ploaie măruntă, partida nu a oferit multe faze de poartă, prima repriză fiind extrem de săracă în momente importante de joc. Gazdele au preferat şuturile de la distanţă, iar roş-albaştrii o defensivă omogenă. Partea a doua a început cu dominarea echipei noastre, Mutu având în două rânduri şansa golului. Mai întâi, în urma unei lovituri de cap, iar apoi, după o fază prelungită, cu un şut puternic, dar pe mijlocul porţii, respins de Marc. Golul a venit însă dintr-o fază care nu anunţa nimic. Un şut respins de Mureşan, mingea ricoşează în partea opusă a careului, de unde Nouvier îl învinge pe Stăncioiu cu un şut puternic. ASA a căutat golul egalizator, dar fără succes. Cea mai mare ocazie este ratată de L. Buş, reluarea acestuia fiind respinsă în ultima clipă de portarul gazdelor. CFR Cluj - ASA se încheie 1-0 şi play-off-ul pare destul de departe în acest moment. Pentru formaţia ASA au evoluat: Stăncioiu - G. Matei, I. Gonzalez, M. Constantin, Brandan - Mureşan, N'doye (81-L. Buş) - Gorobsov (60-Ciolacu), Mutu (60-Jazvic), Voiculeţ - Ţucudean.