Un nou succes categoric

Într-o restanţă din etapa a XIV-a, City'us Târgu-Mureş a învins cu 11-1 (3-0) pe Muncitorul Reşiţa. După cele 5 goluri reuşite în meciul cu Cluj-Napoca, spaniolul Mario Duque a fost din nou în zi de graţie, reuşind alte 4 goluri. Acesta a fost completat de Emil Răducu (2 goluri), Fabio Aguiar (2 goluri), Alex Pop, Tamas Robert şi Vlad Ţipău. Jocul a fost la discreţia echipei campioane, oaspeţii reuşind să limiteze scorul doar în primele 20 de minute de joc. O nouă foarte bună evoluţie a tinerilor jucători târgumureşeni (Alex Pop, Şomodi, Dobai şi Tamas), folosiţi tot mai multe minute în meciurile din Liga 1. Mai mult, Alex Pop este la al doilea meci consecutiv cu gol marcat. Antrenorii Lucian Niculan şi Cosmin Gherman au început partida cu: Cătinean - Fabio Aguiar, Răducu, Ţipău şi Duque. Pe parcursul jocului au mai intrat: Carlao - Cesar Ribeiro, Mimi Stoica, Ruxandari, Gherman, Tamas, Dobai, Pop şi Şomodi. În urma acestei victorii, City'us acumulează 38 de puncte, la 4 lungimi de liderul Autobergamo Deva, iar în etapa viitoare va juca în deplasare la Od. Secuiesc, duminică, 28 februarie, de la ora 18.00.