City'us se impune la Od. Secuiesc

City'us Târgu-Mureş a câştigat cu 7-4 (2-1) partida disputată în deplasare la Od. Secuiesc, contând pentru etapa a 19-a, Liga 1, la futsal. Golurile formaţiei City'us au fost înscrise de Paulo Ferreira (4), Fabio Aguiar (2) şi Liviu Ruxandari. Pentru gazde au punctat Silion (2), Csoma F. şi Szecsi. Partida de duminică din Sala Sporturilor din Odorhei a demonstrat încă o dată cât de disputate sunt partidele dintre cele două echipe. Aşa a fost şi acum. Târgumureşenii au avut un debut excelent de meci, reuşind să puncteze de două ori până în minutul 3, prin P. Ferreira şi F. Aguiar. Până la pauză, gazdele au revenit pe tabela de scor, avantajul după 20 de minute fiind de un singur gol pentru City'us. Repriza secundă a adus spectacolul pentru publicul din sală. Nu mai puţin de 8 goluri şi alte numeroase faze de poartă. Cei din Odorhei reuşesc, ceea ce parcă nici ei nu credeau, să revină în joc şi să preia conducerea. Înscriu de 3 ori consecutiv şi tabela indica 4-2, în minutul 29. În ultimele 10 minute, diferenţa de valoare s-a văzut şi în joc şi în goluri. 5 reuşite consecutive pentru City'us şi învingătoarea era stabilită. Rezultat final, FK Od. Secuiesc - City'us 4-7, un nou rezultat pozitiv pentru echipa campioană. Carlao - F. Aguiar, P. Ferreira, M. Duque şi C. Ribeiro au păşit primii pe parchet, iar de-a lungul meciului au mai intrat: Cătinean - Paulinho, Covaci, Răducu, Ruxandari, Gherman, Tamaş, Ţipău şi Mimi Stoica. Cu această victorie, târgumureşenii acumulează 41 de puncte şi rămâne pe locul 3 al clasamentului. Joi, 3 martie, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureş, se dispută partida City'us - Muncitorul Reşiţa, în optimile Cupei României.