ASA Tg.-Mureş - CFR Cluj 0-0. Gazdele au dominat, dar Mincă şi fundaşii clujenilor au fost de netrecut

ASA a bifat încă un meci fără înfrângere de când este pregătită de Adrian Mutu. Mureşenii au terminat la egalitate, scor 0-0 pe teren propriu în faţa lui CFR Cluj, în manşa întâi din semifinalele Cupei României. Gazdele au dominat clar şi au ratat ocazie după ocazie la finalul primei reprize. Marius Constantin nu a reuşit să preia, iar portarul lui CFR a reţinut. Două minute mai târziu, tot fundaşul central a deviat pentru Ţucudean, dar atacantul nu a reuşit să ajungă la minge înaintea lui Mincă. Portarul gazdelor a intervenit salvator şi în faţa lui Ramiro Costa. Echipa pregătită de Mutu a început bine şi repriza a doua, dar s-a jucat în continuare cu ocaziile. Mincă a fost din nou eroul echipei sale - a scos în corner şutul lui Jazvic, apoi a ieşit din careu şi a blocat cu capul un lob al lui Ramiro Costa, care ar fi scăpat liber către poartă, dacă l-ar fi depăşit. Marius Constantin şi-a mai trecut în cont o ratare - a tras puţin pe lângă poartă, din cădere. Pe final, Stăncioiu a respins greşit, dar Marius Constantin a îndepărtat pericolul. S-a terminat 0-0, iar finalista Cupei României se va decide pe terenul lui CFR Cluj, pe 20 aprilie.