ASA Feminin s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal

Într-o partidă din sferturile de finală ale Cupei României la fotbal feminin, ASA Târgu-Mureş a învins în deplasare pe CSS Târgovişte, liderul Seriei I din Liga I, scor 13-0. Jocul s-a disputat pe terenul Petrolul, din localitate, în condiţii precare, fetele fiind nevoite să se echipeze la hotel, condiţiile de la vestiare fiind sub orice critică. Golurile au fost înscrise de: Sandu (7, 90), Kopacsi (12), Părăluţă (60-11 metri), Bradic (62, 63, 65, 69, 77, 79, 83), Meleacă (86), Tamaş (88). În minutul 35, Sandu a ratat o lovitura de la 11 metri. Iată şi formaţia folosită: Părăluţă - Roca, Gorea (46-Denes), Jahn, Goder (66-Rus) - A. Boroş, Barabasi (62-Meleacă), Sarosi (30-M.Boros), Sandu - Kopacsi (62-Tamaş), Bradic. Alături de ASA Feminin, în semifinalele competiţiei s-au mai calificat Fair-Play Bucureşti (3-2 cu CFR Timişoara), Real Craiova (4-3 cu Armonia Dolheşti) şi Olimpia Cluj (4-0 cu Navobi Iaşi).