Mureşenii, dezamăgiţi după înfrângerea cu Steaua: „Băieţii s-au bătut la capacitate maximă"

Duelul echipelor care s-au bătut pentru titlu în sezonul precedent a fost decis de autogolul lui Ivan Gonzalez, din minutul 84. La finalul meciului, antrenorul George Ciorceri a recunoscut că problemele de la club îşi spun cuvântul în jocul mureşenilor. „Sunt nemulţumit că am fost dominaţi. În repriza a doua, am echilibrat jocul, care a fost incert până în ultimele minute. Golul a venit după o greşeală de aşezare a jucătorilor noştri. A fost o recuperare. A avut şi ceva probleme Gonzalez, a fost incert. Băieţii s-au bătut la capacitatea maximă de azi. M-a mulţumit dăruirea, dar nu m-au mulţumit realizările. Sunt probleme şi asta îi macină pe jucători.

Dau dovadă de profesionalism şi când intrăm pe teren nu se mai discută de problemele celelalte. Noi ne bazăm pe toţi jucătorii. Îi folosim pe cei care sunt valizi", a declarat Ciorceri, în cadrul emisiunii Fotbal Club, la Digi Sport. După acest meci, ASA Târgu-Mureş rămâne fără victorie în play-off, unde a acumulat două puncte din primele cinci partide. Ultimul succes al lui Mutu şi compania a venit în ultima etapă a sezonului regulat (1-0 cu Botoşani).