Pandurii - ASA Târgu-Mureş 3-3

Pandurii şi ASA şi-au împărţit punctele în cea mai spectaculoasă partidă din etapa a şasea a play-off-ului. Gorjenii au condus cu 3-1 la Severin, dar meciul s-a terminat egal. Gazdele au avut nevoie de zece minute pentru a deschide scorul. Hora a profitat de centrarea bună a lui Antal şi a ajuns la cota 17 în acest sezon. Mureşenii au egalat repede, prin Voiculeţ, care a primit o pasă senzaţională de la Brandan. Săpunaru a încercat un şut de la distanţă, la care Stăncioiu a avut probleme, dar mingea a ieşit înainte ca Hora să ajungă să şuteze. Gorjenii au intrat cu avantaj la pauză. Balauru şi Gabi Matei au greşit la faza creată de Unguruşan, iar Antal a marcat pentru 2-1. Pandurii au făcut 3-1 la începutul reprizei a doua, după o nouă respingere greşită a lui Matei. Antal şi-a trecut în cont dubla. Gorobsov a redus din diferenţă după ce a executat foarte bine o lovitură liberă. Cu zece minute înainte de final, ASA a reuşit egalarea: Balaur a trimis în plasă cu capul după un corner.

S-a terminat 3-3, deşi „roş-albaştrii" au ratat incredibil în ultimele minute. În etapa a VI-a a play-off-ului s-au mai consemnat rezultatele: Viitorul - Astra 1-3 şi Steaua - Dinamo 1-1.