Fără victorie în play-off. Dinamo - ASA 1-0

A trecut şi cea de-a 8-a rundă a play-off-ului şi ASA rămâne fără victorie. După jocul bun de la Tr. Severin, a urmat partida de pe Arena Naţională, cu Dinamo, în care evoluţia formaţiei noastre a fost sub aşteptări, influenţată decisiv de eliminarea lui Balaur, din minutul 51, henţ în postură de ultim apărător. Mai mult, faza fixă care a urmat a stabilit şi rezultatul final, Rotariu trimiţând mingea imparabil pentru Stăncioiu. Partida de la Bucureşti nu a fost una spectaculoasă, cu destul de puţine ocazii, majoritatea de partea gazdelor. Ţucudean s-a luptat mult pentru minge în preajma careului advers, singura şansă fiind la mijlocul primei reprize, şut slab reţinut de portar. Din păcate, în minutul 28, M. Constantin a părăsit, accidentat, terenul de joc, fiind suspect de o leziune musculară. Partea a doua începe cu eliminarea lui Balaur, după un henţ la aproximativ 20 de metri, considerat de central în postură de ultim apărător. Din lovitura liberă care a urmat, Rotariu a înscris unicul gol al meciului. Ţucudean are o mare ocazie de egalare, bine lansat în careu de Buş, dar preferă o deviere, în locul unui şut puternic. În rest, gazdele cu o posesie prelungită, la trecerea timpului, iar noi în imposibilitatea de a ameninţa poarta adversă. Scor final, Dinamo - ASA 1-0. Pentru ASA au evoluat: Stăncioiu - G. Matei, Balaur, M. Constantin (28-I.Gonzalez), Pîrvulescu - L. Buş, Gorobsov, Voiculeţ, Brandan - R. Costa (58-Borza), Ţucudean (70-Jazvic). Formaţia noastră rămâne pe locul 6, cu 22 de puncte. Joi, la Cluj-Napoca, în Gruia, ASA dispută poate cel mai important meci al finalului de sezon. Returul semifinalei de Cupa României, cu CFR. Se pleacă de la 0-0 rezultatul din tur, de pe Trans-Sil, echipa calificată urmând să joace cu trofeul pe masă.