A zecea victorie a sezonului pentru „Tricolor11" Târgu-Mureș

Etapa a 22-a a Ligii Elitelor U17 a fost una fructuoasă pentru echipa Centrului de Excelență „Tricolor11" Târgu-Mureș. Tinerii juniori pregătiți de Adrian Toader au evoluat în deplasare la Sibiu, acolo unde au întâlnit pe Interstar din localitate. După un joc bun, victoria a revenit Centrului de Excelență cu scorul de 3-0. La pauză a fost 1-0, după o fază în care Horșia a realizat un un-doi cu Penescu, în zona centrală și apoi a finalizat cu un șut de la 16 metri. În repriza secundă a ieșit la rampă rezerva Csegoldi, care a reușit o dublă. Mai întâi, un balon trimis în bară de Moț a ajuns la atacantul echipei „Tricolor11", iar acesta a îndeplinit o formalitate, pentru ca, la a doua sa reușită, Csegoldi să speculeze o eroare a defensivei sibiene. Succesul de la Sibiu a fost al zecelea al sezonului pentru elevii pregătiți de Adrian Toader, tehnicianul mureșenilor folosindu-i în acest meci pe Băilă - Boboia, Ivan, Carlos, Petruse - Moț, Crișan, Penescu - Duminică, Horșia, Gritto, în timp ce Szanto și Csegoldi au intrat după pauză. Joi, 28 aprilie, Centrul de Excelență Târgu-Mureș a întâlnit pe ultima clasată, Gaz Metan Mediaș, meci contând pentru runda a 23-a a seriei Vest a Ligii Elitelor U17.