CS Iernut, victorie în deplasare. Avântul Reghin pierde teren în lupta pentru titlu

În Liga a III-a, Seria a V-a, la fotbal, s-au disputat meciurile etapei a 22-a. Formaţia CS Iernut a câştigat în deplasare cu 1-0 în compania echipei Industria Galda. Golul a fost marcat de Pastor în minutul 52. Cealaltă formaţie mureşeană, Avântul Reghin, a pierdut acasă cu scorul de 1-2 în faţa echipei AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Golurile au fost marcate de Truţă (minutul 25) pentru gazde, respectiv Ilyeş (minutul 4) şi Bajko (minutul 87) pentru oaspeţi. Alte rezultate ale etapei a 22-a: CS Oşorhei - CSM Sighetu Marmaţiei 3-0 (oaspeţii nu s-au prezentat la meci, iar echipa din Oşorhei a câştigat la „masa verde"), FC Zalău - Sănătatea Cluj 2-2, ASF Comuna Recea - Luceafărul Oradea 0-1, Unirea Jucu - Unirea Dej 1-0 şi AFC Odorheiu Secuiesc - Luceafărul Bălan 3-0 (echipa Luceafărul Bălan s-a retras din competiţie în această iarnă şi pierde meciurile rămase la „masa verde"). Clasament: 1. Luceafărul Oradea 53, 2. FCM Avântul Reghin 46, 3. Unirea Jucu 43, 4. CSM Sighetu Marmaţiei 41, 5. Industria Galda 41, 6. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 35, 7. CS Oşorhei 31, 8. CS Iernut 30, 9. ASF Comuna Recea 29, 10. Sănătatea Cluj 29, 11.Unirea Dej 22, 12. AFC Odorheiu Secuiesc 18, 13. FC Zalău 17, 14. Luceafărul Bălan 1.