Final de sezon trist pentru ASA

ASA Târgu-Mureş a încheiat cu o înfrângere, 1-4 în faţa celor de la Steaua, sezonul 2015-2016 al Ligii 1 Orange. Un final de sezon trist, marcat de numeroase absenţe de lot şi evoluţii mai puţin bune. Roş-albaştrii încheie pe locul 6 în play-off, cu 22 de puncte şi multe semne de întrebare vis-a-vis de sezonul viitor. Se anunţă un început de vară fierbinte, cu numeroase schimbări în lotul târgumureşean. Golurile au fost înscrise de Gorobsov (90-11 metri), respectiv Bawab (17), Chipciu (49), Popadiuc (51) şi Onţel (67). Din păcate, nici acest meci nu a fost lipsit de evenimente, Ciolacu şi Mureşan fiind eliminaţi de central în minutele 44 şi 65. Pentru formaţia ASA au evoluat: Stăncioiu - G. Matei, Candrea, Mureşan, Pîrvulescu (55-German) - Gorobsov, Brandan - L. Buş (90-Şut), Voiculeţ (90-Muth), Borza - Ciolacu. În minutul 69 al partidei de ieri seară, cele două formaţii s-au oprit din joc, păstrând un moment de reculegere în memoria lui Patrick Ekeng, jucătorul dinamovist decedat săptămâna trecută, iar publicul spectator a răspuns pe măsură, aplaudând gestul la scenă deschisă.