Victorie fără drept de apel pentru City'us Târgu-Mureș

Echipa City'us Târgu-Mureș a învins de o manieră categorică în primul meci al marii finale din Liga 1 la futsal. La finalul jocului din Sala Sporturilor, tabela arăta un 4-0 pentru târgumureșeni dar, dacă în dreptul campionilor ar mai fi stat încă 5-6 goluri, nu ar fi mirat pe nimeni. Un meci excelent făcut de toți cei care au intrat pe teren, excelenți pregătiți de staff-ul tehnic. Dăruire totală pentru o victorie care apropie acum formația City'us de cel de-al 6-lea titlu din istoria clubului. S-a câștigat o bătălie, dar războiul continuă. O bătălie superbă, gustată din plin de publicul spectator, care a asistat la înfruntarea celor mai bune echipe din România. Golurile au fost înscrise de Fabio Aguiar, minutul 8, Bogdan Covaci, minutul 12, Mimi Stoica, minutul 17 și Emil Răducu, în minutul 28. În minutul 25, Rakic, de la oaspeți a fost eliminat de pe teren, după ce a primit al doilea cartonaș galben. Victorie muncită, pe deplin meritată și un avantaj psihologic înaintea confruntării din Banat. Meciul al doilea este programat luni, 6 iunie, de la ora 19.30, în Sala Sporturilor Constantin Jude, din Timișoara. Dacă va fi nevoie, partida decisivă va avea loc miercuri, 8 iunie, tot de la ora 19.30 și tot la Timișoara.