„Roș-albaștrii" s-au impus cu 2-1 în al doilea amical cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe. Zicu a adus victoria echipei ASA

ASA Târgu-Mureș a învins cu 2-1 (0-0) pe Sepsi OSK Sf. Gheorghe, într-un joc amical disputat duminică pe stadionul din Od. Secuiesc. Golurile târgumureșenilor au fost înscrise de Andrei Ciolacu (50) și Ianis Zicu (78). Adversarii au reușit egalarea în minutul 72. Iată și primul unsprezece al formației ASA: Stăncioiu - Dobrosavlevici, Cadu, Ferran Monzo, G. Matei - Petra, C. Martinez, Zicu - E. Dică, Al. Ioniță, Feketics. La pauză au intrat pe teren Ciolacu, Bucur, Ursu și Antonio de Queiroz, în locul lui Feketics, Dobrosavlevici, E. Dică și Ferran Monzo. Alte două modificări au fost efectuate în minutul 70, Walter Fernandez și A. Cordoș înlocuindu-i pe Petra și Cadu. Joi, 14 iulie, ASA Târgu-Mureș va disputa un nou joc amical, în compania formației Foresta Suceava.