ASA Târgu-Mureș a înregistrat al doilea eșec. CS U Craiova - ASA 2-1

În etapa a II-a a Ligii 1 Orange, ASA Târgu-Mure? a pierdut la Craiova, 1-2 ?i rămâne fără punct câ?tigat în actualul sezon. Mureșenii puteau primi un penalty, la imprudența lui Hristo Zlatinski, din minutul 28, când Ursu a fost lovit în plină figură de bulgar. „Centralul" Marcel Bârsan nu a fluierat, lăsând faza să „curgă". Scăpați ieftin, cinci minute mai târziu, gazdele au deschis scorul prin golul lui Rocha. Golul echipei ASA a venit în minutul 48, la o lovitură liberă executată de Zicu, de pe partea dreaptă, mingea fiind deviată de Ivan în propria poartă. Gheorghe Mulțescu mută inspirat și îl trimite în joc pe Măzărache, care în minutul 66 servit perfect de Rocha, trimite din careul mic pe lângă Edi Stăncioiu și îi readuce pe olteni în avantaj. În minutul 82, G. Matei a fost eliminat de pe teren, după ce a primit cel de-al doilea cartona? galben. Pentru ASA au evoluat: Stăncioiu - G. Matei, Dobrosavlevici, Cordo?, Borza (46-Y. Hamed) - M. Constantin- Kuku, E. Dică, Fl. Andre (24-Oct. Ursu / 74-Feketics), Zicu - Alex. Ioni?ă. Tot luni în ultimul joc al etapei a II-a formația Concordia Chiajna a pierdut clar meciul cu FC Voluntari 0-4, după ce echipa din nordul Bucureștiului a marcat toate golurile în partea secundă. În etapa a III-a, ASA va juca primul meci pe Trans-Sil, vineri, 5 august, de la ora 21.00, cu CSM Poli Iași.