Viitorul - ASA Tg.-Mureș 3-1. „Roș-albaștrii" continuă cu minus 6

ASA Târgu-Mureș a pierdut în deplasarea de la Constanța din etapa a IV-a a Ligii 1 Orange la fotbal. Viitorul s-a impus cu scorul de 3-1. Gazdele au dominat prima repriză, iar ocaziile importante s-au consumat la poarta ardelenilor. Cu doar un minut înainte de fluierul primei reprize, Ganea îi centrează în careu lui Chițu, care reia în poartă, fără nicio șansă pentru Stăncioiu. La reluarea partidei, cu aceeași echipă la dominare, mureșenii se văd nevoiți să se apere continuu, iar până la venirea golului cu numărul doi, Coman și Chițu irosesc cele mai importante ocazii de a înscrie. Tânărul Florinel Coman, titularizat de Hagi după transferul lui Tănase la Steaua, reușește să majoreze scorul după ce Stăncioiu iese neinspirat la Benzar. Căpitanul constănțenilor îi trimite în ultimul moment fotbalistului de 18 ani, care înscrie în poarta goală. Cu un sfert de oră înainte de fluierul final vine și a treia reușită a gazdelor după ce Chițu îl servește pe Purece. Pe finalul partidei, Zicu câștigă o minge în fața careului, după greșelile lui Nedelcu și Brandan, mingea trece pe la Feketics, iar Ioniță îl învinge fără mari probleme pe Buzbuchi. S-a terminat 3-1 pentru elevii lui Gheorghe Hagi. În următoarea etapă ASA Târgu-Mureș va juca pe teren propriu cu Concordia Chiajna. Alte rezultate consemnate în etapa a IV-a, Liga 1 Orange: Botoșani - Steaua București 0-2, Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 1-0, Astra Giurgiu - ACS Poli Timișoara 3-1 și Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj 1-1.