Under 19 - Prima victorie a României în preliminarii: 7-0 cu Armenia

Cea de-a doua etapă a Grupei 1 din prima fază a preliminariilor Campionatului European pentru junioare Under 19 - Irlanda de Nord 2017 a adus o victorie spectaculoasă a României. Sâmbătă, la Grodzisk Wielkopolski, tricolorele s-au impus cu 7-0 în duelul cu Armenia, succes care le menține pe acestea în cursa pentru turul de elită. Selecționerul Florin Bugar a trimis în teren următoarele jucătoare: Georgiana DÂRLE - Erika GERED, Teodora MELUȚĂ, Barbara BARTALIS, Crina TĂMAȘ - Beata AMBRUS, Diana GRECU - Dariana INDREI (61, Alina BOROȘ), Mihaela CIOLACU, Valentina PETRE - Loredana POPA. Golurile din partida disputată pe stadionul „Groclin Dyskobolia" au fost marcate de Barbara Bartalis (minutul 23), Valentina Petre (31), Beata Ambrus (40), Mihaela Ciolacu (51 și 72) și Alina Boroș (63 și 75). În minutul 37, Teodora Meluță a ratat un penalty.