Zicu: „A fost cel mai greu meci pentru noi!

ASA Tg.-Mureș a reușit o nouă surpriză în Liga 1. Echipa antrenată de Dan Alexa a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Steaua și termină turul de campionat cu două puncte după ce pornise cu o penalizare de -6 puncte. Mureșenii au deschis scorul în minutul 74 prin Kuku, fiind egalați în minutul 90. Moke a fost cel care a adus un punct roș-albaștrilor. Ianis Zicu este mulțumit de rezultatul obținut de echipa sa și consideră că Steaua este cea mai bună echipă din campionat. „Este un rezultat bun pentru noi. Ei ne-au dominat, noi am jucat pe contraatac.

Este foarte greu să joci împotriva Stelei. Au o posesie foarte bună mereu. Cred că rezultatul este echitabil. Această partidă a fost cea mai grea pentru noi. Au un joc foarte bun, doar neșansa face ca ei să nu câștige. Cred că vor lua titlul, ghinionul nu poate ține la nesfârșit. Noi trebuie să rezolvăm partea sportivă pe teren, restul trebuie să rezolve conducerea. Nu este o problemă că nu am reușit să marchez. Steliștii au protestat la golul nostru pentru că au crezut că eu am dat mingea în aut, dar arbitrul fluierase fault pentru noi", a declarat Ianis Zicu, la finalul jocului.