Egal echitabil pentru City'us Târgu-Mureș

Într-o restanță din etapa a VI-a a Ligii 1 la futsal, City'us Târgu-Mureș a terminat la egalitate, 4-4, în deplasare la Sf. Gheorghe. Golurile echipei noastre au fost înscrise de Bogdan Covaci (1, 24), Mario Duque (25, 36). Un egal echitabil, după modul de desfășurare al jocului. O partidă destul de slabă făcută de City'us, cu multe ratări și precipitare la finalizare. De partea cealaltă, o echipă arțăgoasă și muncitoare, care nu a cedat în momentele dificile. De menționat că după ce Bogdan Covaci a deschis scorul chiar în primul minut de joc, gazdele au avut o serie de 4 goluri consecutive, ducând scorul la 4-1. Revenirea formației City'us pe final a mai refăcut din impresia lăsată în acest meci. În ultimele minute, City'us a avut 3-4 mari ocazii de a înscrie golul victorie, dar și gazdele au trecut pe lângă un succes neașteptat. Răzvan Togan nu a putut fi folosit, după ce s-a accidentat în ultimul meci al naționalei de tineret, iar Cristian a jucat chiar dacă nu s-a antrenat în ultimele zile, din cauza unei viroze. Echipa de start pentru City'us Târgu-Mureș: Tătar - Mimi Stoica, Mario Duque, Cristian, Covaci. Rezerve: Molina - Csala, Dobai, țipău, Alex. Pop, Kusmodi, Boroș.