Tot mai greu în Liga 1... ASA - Gaz Metan 1-3

În prima etapă a returului Ligii 1 Orange la fotbal, ASA Târgu-Mureş a pierdut cu 1-3 partida de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş. Llullaku (7, 31) şi Eric (64) au dat certitudine învingătoarei, golul lui Vlăduţ Morar, din minutul 43, aprinzând puţin speranţele în tribunele Trans-Sil-ului. Speranţe care s-au stins destul de repede după pauză. Gaz Metan Mediaş face un sezon de vis în primul an de la promovare. Cu Dan Alexa suspendat încă un meci şi cu Ilie Costel pe margine, pentru echipa ASA au evoluat: Mingote - Belu, Dobrosavlevici, Cordoş, G. Matei - Zicu, Mureşan, Dică (46-Oct. Deaconu), Surdu (46-Kuku / 72-Ciolacu) - Zicu, V. Morar. Alte rezultate ale etapei a 14-a: Concordia Chiajna - CFR Cluj 1-2, CS U Craiova - Pandurii Tg. Jiu 2-1, Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 2-2, CSM Poli Iaşi - Steaua Bucureşti 0-2. Partidele FC Viitorul - FC Voluntari şi FC Botoşani - ACS Poli Timişoara s-au disputat luni. Sâmbătă, 5 noiembrie, de la ora 18.00, ASA Târgu-Mureş va întâlni pe teren propriu formaţia CSU Craiova.