Lorenzo a câştigat ultima cursă a sezonului din MotoGP

City'us Târgu-Mureş a câştigat cu 4-3 la Galaţi, în faţa celor de la United, într-o partidă din etapa a 11-a a Ligii 1 la futsal. Golurile echipei mureşene au fost înscrise de Mario Duque (2), Vlad Ţipău şi Bogdan Covaci. Formaţia City'us a obţinut o victorie de caracter, a unor jucători care au demonstrat încă o dată că luptă cu inima pentru acest club. Un meci mare făcut de toată echipa City'us, cu Molina în zi de graţie între buturi, cu parade excelente în faţa adversarilor. City'us a marcat la ocaziile importante şi a preferat un joc de posesie, care a adus în final mult dorita victorie. City'us a condus cu 2-0 în prima repriză, gazdele reducând din diferenţă cu 35 de secunde înainte de sirena pauzei.

United începe mai bine actul secund şi întoarce rezultatul, cu 2 goluri în minutele 22 şi 24. Campioana revine rapid la conducerea jocului şi, de această dată, 2 goluri consecutive înclină din nou balanţa în favoarea mureşenilor. Gazdele au presat, City'us a avut posesia, pentru a nu intra în jocul destul de agresiv al gălăţenilor. Felicitări tuturor pentru acest succes, venit la timpul potrivit, după insucces-ul de pe teren propriu cu Od. Secuiesc. Lotul echipei City'us pentru această deplasare a fost: Molina, Tătar - Csala, Dobai, Ţipău, M. Duque, Togan, M. Stoica, Kusmodi, Covaci, Boroş. Vineri, 18 noiembrie, de la ora 18.00, City'us va juca la Reşiţa, în prima etapă a returului.