Juniorii de la City'us au pierdut în faţa clujenilor

Într-o partidă restantă din prima etapă a Campionatului Naţional de Tineret, City'us U19 a pierdut pe teren propriu, în faţa formaţiei Clujana Cluj-Napoca, scor 6-9, după ce la pauză tinerii jucători târgumureşeni conduceau cu 4-3. Păstrând proporţiile, evoluţia jocului şi a scorului au fost asemănătoare meciului de Liga 1, cu Odorhei. City'us cu ratările, oaspeţii cu golurile. Avantajul de la pauză a dispărut rapid începând cu minutul 24. Clujenii au punctat de 4 ori consecutiv şi şi-au asigurat un avantaj liniştitor până la final. Golurile formaţiei City'us au fost înscrise de: Dobai (1), Alex Pop (13), Boroş (19, 29), Tamas (20, 37). De la oaspeţi, cele mai multe reuşite le-au aparţinut jucătorilor Buburuz şi Cioban, câte 3 goluri. Iată şi lotul City'us pentru acest joc: 1- Coman, 13 - Makkai, 3- Bucur, 4 - Dobai, 5 - Coldea, 7 - Kiss, 8 - Orban, 9 - Iszlai, 10 - Tamas, 12 - Csiki, 14 - Alex Pop, 15 - Luka, 16 - Luduşan, 18 - Boroş.