City'us la a treia înfrângere a sezonului

Într-o partidă din etapa a XIV-a a Ligii 1 la futsal, City'us Târgu-Mureș a pierdut în deplasare la Călărași, cu scorul de 2-6. Golurile formației mureșene au fost înscrise de Mario Duque (min. 9) și Vlad Țipău (min. 12), gazdele asigurându-și un avantaj de 3 goluri încă din prima repriză. Dunărea a punctat în minutele 3, 4, 11, 15, 17 și 38. Până la sfârșitul acestui an, târgumureșenii vor mai disputa 2 sau 3 jocuri, în funcție de programarea stabilită de Comisia de Fotbal în Sală. Există posibilitatea ca și partida amânată cu KSE Tg. Secuiesc să se dispute la Târgu-Mureș, inversându-se calendarul inițial. Astfel, City'us ar urma să joace în Polivalentă cu Clujana Cluj-Napoca (etapa 15), dar și restanțele cu KSE Tg. Secuiesc (etapa 9) și Informatica Timișoara (etapa 7).