Victorie normală la început de an pentru City'us Târgu-Mureș

În primul meci al anului, într-o restanță din etapa a 9-a a Ligii 1 de futsal, City'us Târgu-Mureș s-a impus cu 8-1 (6-0) în deplasare la Tg. Secuiesc. Golurile formației noastre au fost înscrise de Kusmodi (3, 11, 15), Togan (4), Țipău (4), Covaci (17), Csoma Alpar (28), Alex Pop (35). În urma acestui succes, City'us acumulează 24 de puncte, din 13 partide disputate și rămâne pe locul 6, la două puncte de Od. Secuiesc. Jocul a fost la discreția echipei târgumureșene, care a forțat cât a fost nevoie, diferența la pauză fiind deja de 6 goluri. În partea secundă, a fost rulat întreg lotul, primind minute pe teren și tinerii componenți ai lotului City'us. O victorie normală, binevenită la început de an. Antrenorii Gherman și Nicușan au început jocul cu: Cătinean - M. Duque, Togan, Kusmodi și Covaci. Pe parcursul partidei au intrat toți jucătorii deplasați la Tg. Secuiesc: Tătar - Csala, Țipău, M. Stoica, Alex Pop, Csoma Alpar, Boroș, Kiss și Iszlai. Luni, 23 ianuarie, de la ora 17.00, City'us va întâlni, tot în deplasare, la Iași, pe CSM Poli, într-o partidă din etapa a 16-a a Ligii 1. Târgumureșenii mai au acum o singură restanță de jucat, cea de pe teren propriu cu Autobergamo Deva.