City'us Târgu-Mureș învinsă clar la Iași

Într-o partidă din etapa a 16-a a Ligii 1 TotalSoft la futsal, City'us Târgu-Mureș a fost învinsă clar la Iași, gazdele impunându-se cu 4-1(2-0). Unicul gol al echipei noastre a fost înscris de Kusmodi, în minutul 27, în momentul în care ieșenii aveau deja un avantaj de 4 goluri. În prima repriză, gazdele au fost mai clareși au punctat ocaziile pe care le-au avut. De partea cealaltă, târgumureșenii au presat, dar fără oportunități clare, Togan având cea mai bună oportunitate de gol. La 0-4, City'us a evoluat cu Mario Duque în rol de portar-jucător, dar ieșenii s-au apărat exact. Cătinean a avut câteva intervenții salvatoare, la contraatacurile gazdelor, de pe final de meci. City'us a început jocul cu: Cătinean - Duque, Togan, Kusmodi și Covaci. Au mai evoluat: Csala, Țipău, Boroș, Csoma și Mimi Stoica. City'us rămâne pe locul al 6-lea al clasamentului, cu 24 de puncte. În partida următoare, luni, 30 ianuarie, de la ora 18.00, City'us va juca pe teren propriu cu Sepsi Sf. Gheorghe.