Egal în al doilea amical. ASA - Montana 1-1

În al doilea joc amical din Antalya, ASA Târgu-Mureș a terminat la egalitate, 1-1, cu formația bulgară PFC Montana, din prima ligă. Golul târgumureșenilor a fost înscris de mijlocașul Cristian Balgiu, în minutul 76, cu un șut sub transversală, de la aproximativ 18 metri. Adversarii au egalat în primul minut de prelungiri, în urma unui contraatac. Pentru ASA Târgu-Mureș au evoluat: Pap (81-Bolboașă) - Velayos, Rougalas, M. Constantin, Sin (46-Mendy) - Balgiu, Mureșan (75-Candrea), T. Petriș (63-Deaconu) - B. Nicoliță (83-L.Alberto), Bâtfoi, Ciolacu (63-C.Rus). Rezultatul final nu reflectă nici pe departe evoluția din teren a celor două echipe, ASA ratând 4-5 ocazii clare de gol, bulgarii amenințând în rare rânduri poarta roș-albaștrilor, în special în urma unor faze fixe. Următorul amical ASA Târgu-Mureș îl va disputa astăzi, 28 ianuarie, de la ora 16.00, în compania formației FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa (Bulgaria, Liga 1, locul 12).