Al doilea egal în amicalele din Antalya

ASA Târgu-Mureș a terminat la egalitate, 1-1 (0-1), al treilea joc amical al cantonamentului din Antalya, în fața formației bulgare de primă ligă, FK Lokomotiv Gorna Oryahovitsa. Ciolacu a adus egalarea în minutul 60, după o fază prelungită de atac, adversarii punctând în prima repriză, în minutul 17, după un contraatac. Antrenorul Ilie Stan a făcut o singură schimbare în această partidă la echipa ASA Târgu-Mureș: Pap - Velayos, Rougalas, M.Constantin, Mendy - Balgiu, Mureșan, Petriș (69-Deaconu) - Nicoliță, Bâtfoi, Ciolacu. În ultima partidă a cantonamentului din Turcia, ASA a întâlnit pe FK Altyn Asyr Ashgabat (campioana din Turkmenistan). Jocul s-a disputat luni, 30 ianuarie, după închiderea ediției.