De la egal la egal amical. ASA - FK Altyn Asyr 2-2

În al patrulea joc amical din Antalya, ASA Târgu-Mureș a terminat la egalitate, 2-2, jocul cu FK Altyn Asyr, campioana din Turkmenistan. Golurile echipei noastre au fost înscrise de Ciolacu, în minutul 60 și Marvin Schieb, în minutul 71. ASA a condus de fiecare dată, dar a fost egalată foarte repede de adversari, cu goluri în minutele 63 și 78. Iată și cei care au intrat pe teren pentru echipa ASA Târgu-Mureș: Pap (46-Bolboașă) - Velayos (46-Dulap), Rougalas (85-Szasz), M. Constantin (61-Bucur), Mendy - Balgiu (46-Schieb), Candrea, Petriș (46-Deaconu) - Nicoliță (46-E.Dică / 55-L.Alberto), Bâtfoi (46-C. Rus), Ciolacu (82-Păcurar). Gabi Mureșan, Chertes și Sin nu au fost utilizați, fiind ușor accidentați. Formația ASA Târgu-Mureș va reveni în țară în data de 2 februarie, a doua zi fiind programată partida de la Giurgiu, cu Astra, meci contând pentru etapa a 22-a din Liga 1 Orange la fotbal.